پایگاه خبری اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان

حمایت از گسترش فعالیت های تجار ایرانی و ارمنی

26 آذر 1396

سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان با وارتان هاروتونیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان دیدار و در خصوص بررسی راه های توسعه روابط اقتصادی دو کشور و تشکیل شورای عالی تجار ایرانی با هدف ارتقای روابط تجاری دو کشور مذاکره نمودند.


«آلیک» - سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان روز پنجشنبه با وارتان هاروتونیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان دیدار و در خصوص بررسی راه های توسعه روابط اقتصادی دو کشور و تشکیل شورای عالی تجار ایرانی با هدف ارتقای روابط تجاری دو کشور مذاکره نمودند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، سجادی ضمن تاکید بر اهمیت رفع موانع گمرکی و ارائه تسهیلات مناسب برای تردد کامیون های دو کشور، بر اهمیت و نقش مهم این شورا جهت پیگیری مسائل و مشکلات تجار و بازرگان دو کشور ایران و ارمنستان تاکید گردید.

سفیر کشورمان با اشاره به برنامه دولت ارمنستان در راه اندازی منطقه آزاد مغری، بر اهمیت کاهش و نهایتا حذف موانع ترانزیتی جهت بهسازی جاده ها و حذف دوزبلاغ (حق ترانزیت) تاکید نمودند.

هارتونیان ضمن استقبال از ایده تشکیل شورای مذکور، حمایت خود را از فعالیت های این مجموعه اعلام و بر همکاری گمرک ارمنستان و ادارات ذیربط با طرف های ایرانی تاکید کرده و آمادگی خود را برای برگزاری نشست های مشترک با تجار و نهادهای ایرانی اعلام نمود.

در این دیدار که تعدادی از تجار و فعالان اقتصادی ایرانی نیز حضور داشتند، مسائل و مشکلات موجود در این زمینه را با رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان مطرح نمودند.


219
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha