پایگاه خبری اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان

مهدی‌پور در سخنرانی پیش از خطبه: ملی‌گرایان تکلیف خود را با اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی مشخص کنند!

19 فروردین 1397

دبیر واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی گفت: ملی گرایان هم تکلیف خود را با اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی مشخص کنند، نمی شود از یک طرف ...


متن کامل سخنرانی وی را در زیر بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم


رَبِّ اءَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَاءَخْرِجْنی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَناً نَّصِیراً
با سلام و صلوات به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر (عج) و درود فراوان بر روح پرفتوح امام راحل و ارواح طیبه شهدا و با آروزی سلامتی و توفیق مقام معظم رهبری و عرض ادب و احترام خدمت نمازگزاران محترم.
اینجانب محمد امین مهدی پور، دانشجویی کارشناسی فیزیک دانشگاه فرهنگیان اصفهان می باشم.
خدا را شاکرم که توفیق عنایت کرد، که در سومین نماز جمعه سال جدید، به نمایندگی از هم تشکلی های خود در بزرگترین اتحادیه دانشجویی کشور، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، در جمع معنوی شما بزرگواران حاضرشوم. ان شاء الله سال 1397 و به تعبیری سال «حمایت از کالای ایرانی»، سالی سرشار از موفقیت ، عزت و قدرت، برای ملت ایران خواهد بود.

به راستی که شعار صحیحی برای سال جدید انتخاب گردید، شعاری که در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی می باشد که در صورت تحقق، آینده پویای این کشور را تضمین خواهدکرد. بدیهی است که حمایت از کالای ایرانی نیازمند عظم و غیرت ملی است که مسئولین و مردم هر دو وظایف خطیری در راه تحقق شعار سال بر عهده دارند؛ اما امروز روی صحبت اینجانب با مسئولین است.

بگذارید بی رودربایستی عرض کنم، بیاییم ببینیم در سالیان گذشته، چه اتفاقی به ستاره های آسمان تولید و صنعت کشور افتاده است، در یک کشور با ظرفیت های فراوان، زشت نیست که یک تولیدی یا کارخانه به دلایل بسیار جزئی تعطیل و نابود شود. مردم از مسئولین انتظار دارند، خاطرات خوبی که در یاد ها مانده است را دوباره زنده کنند، مردم انتظار دارند که اگر در کشور توانی وجود دارد برای احیای صنعت نساجی مازندران استفاده شود اگر توانی وجود دارد برای اعتبار بخشی جهانی به زعفران خراسان استفاده شود برای دوباره پا گرفتن صنعت ماشین سازی تبریز استفاده شود.

بله انتظار این است که کالای با کیفیت ایرانی حمایت شود و به دیگر صنایع نیز کمک شود تا کیفیت خود را ارتقاء دهند؛ که در این راستا ارگان ها و سازمان های مختلفی مسئول می باشند.

برای مثال در سالیان اخیر شاهد آن هستیم که کالایی که مشابه داخلی دارد بصورت قاچاق و گاهی با تعرفه پایین از مبادی رسمی وارد کشور می شود، خوب در این موارد وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا باید پاسخگوی ملت ایران باشند و یا سازمان استاندارد و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده، جزء اصلی ترین مراجع کنترل کیفیت در کشور می باشند؛ زمانی که مهر استاندارد بر روی هر جنس با کیفیت و بی کیفیت داخلی بخورد، معلوم است که مردم اعتمادشان را نسبت به تولید ملی از دست می دهند.

این درست نیست که هر جا کف گیر دولت به ته دیگ خورد، کاستی ها را از جیب مردم جبران کند. نوسانات ارز، یکی دیگر از موانع است، که موجب می شود، تولید کننده نتواند برای تولید محصولات خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشد و در نهایت برای این که قیمت نهایی افزایش پیدا نکند، مجبور به کاهش کیفیت محصول خود می شود، که در اینجا، بانک مرکزی مسئول است که باید فکری به حال بازار متلاطم ارز کند، وضعیتی که چندی پیش دوباره شاهد آن بودیم.

وزارت امور خارجه نقش بسیار مهمی در حمایت از محصولات ایرانی دارد، چرا که اگر بهترین محصولات در داخل کشور تولید شود، تا زمانی شرایط مساعد در آن طرف مرز ها برای صادرات فراهم نباشد، این امکان برای تولید کننده وجود نخواهد داشت.

وقتی می بینیم مستکبران جهانی از هیچ فرصتی دست نمی کشند تا تولیدات کشور خود را به مردم سایر کشور ها تحمیل کنند، وزارت امور خارجه موظف است که شرایط را برای معرفی، بازاریابی و صادرات کالای با کیفیت ایرانی در آن سوی مرز ها فراهم آورد.

قوه قضائیه نیز نقش بسیار مهمی در حمایت از کالای ایرانی دارد، آیت الله صادق آملی لاریجانی، مردم از شما و دستگاه تحت نظارتتان انتظار دارند که با مفاسد بصورت قاطع مقابله کنید، اگر می بینیم که در جایی فسادی وجود دارد قوه قضائیه برود ببیند آن فساد از کجا نشات گرفته است؟

مجلس نیز به کمک بیاید و قوانین سفت و سختی برای جلوگیری از اینگونه فساد ها و برای حمایت از کالای ایرانی وضع نماید.

نیک همه مردم ایران می دانند که فساد فاضل خداداد، اختلاس 3000 میلیارد تومانی و فساد بزرگ نفتی در چه دوره و کدام دولت اتفاق افتاده است، بنابراین قوه قضائیه در برابر هیاهو و جنجال رسانه ای این جماعت، با قدرت، عدالت و صلابت برخورد نماید، افرادی که زمانی در راس قدرت بوده اند، خود باید پاسخگوی اعمال گذشته شان باشند.

بله بزرگترین مشکل کشور ناامیدی است، ناامیدی از بازستاندن حقوق ملت از مفسدین، دستگاه قضا باید با مفسدین اقتصادی در هر سمتی که می خواهند باشند، برخورد قاطع نماید.

ملی گرایان هم تکلیف خود را با اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی مشخص کنند، نمی شود از یک طرف سر تا پا فرنگی بود و از طرفی از مردم و اقتصاد ملی دم زد.

در هر صورت این ها نکاتی بود در باب حمایت از کالای ایرانی، که اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان 3 سال گذشته نیز در تجمع خود در مقابل وزارت اقتصاد به مسئولین گوش زد نموده بود و هم اکنون نیز پشت این تریبون مقدس اعلام نمودیم.

این هشدار را نیز به مسئولین می دهیم که مبادا در خواب فرو بروند و از مردم غافل بمانند که اگر در کوتاه مدت تغییر محسوسی در وضع اقتصاد و اشتغال جامعه ایجاد نشود، ضد انقلاب به کمک استکبار جهانی، امید مردم به اصلاح وضع موجود را به ناامیدی بدل و زمینه آشوب و ناآرامی را فراهم خواهد نمود.

ای کاش عده ای از مسئولین آنقدری که به جناح سیاسی خود تعصب دارند، به حمایت از اقتصاد ملی و کار و سرمایه ایرانی تعصب داشتند؛ آن وقت می دیدیم که تمامی مشکلات ملت حل می شد.

در نهایت از ریاست جوان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تشکر می کنم که این تریبون را در اختیار جوانی چون من قرار داد. ان شاء الله برنامه ریزی شود تا جوانان بتوانند از این تریبون در اقسا نقاط کشور استفاده نمایند.

ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجه انجام بدهند و امسال این شعار «حمایت از کالای ایرانی» به معنای واقعی کلمه، به تحقّق برسانند.


60
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha